A magyar világzene legértékesebb alkotásai 3.: HeavyMéta 93 (Szerzői kiadás)
A magyar világzene legértékesebb alkotásai 3.: HeavyMéta 93 (Szerzői kiadás)
A magyar világzene legértékesebb alkotásai 2. Kolinda: Szerelem 1977-1997 (Magyar Narancs)
A magyar világzene legértékesebb alkotásai 2. Kolinda: Szerelem 1977-1997 (Magyar Narancs)
A magyar világzene legértékesebb alkotásai 1. Vízöntő: Best (PAN Records)
Magyar világzenei cikksorozat kezdődött.
CANKISOU Lé La
Ha valaki pár évvel ezelőtt állítja, hogy létezik a szó szoros értelmében vett világzene Csehországban, mégpedig világszínvonalon, hát körberöhögöm az illető összes fejét.
SZIRTES EDINA MÓKUS ÉS A TAO
Szirtes Edina „Mókus” Tao-lemezének ismertetése elképzelhetetlen (számomra legalábbis) szellemi elődje, Gryllus Dániel 1988-ban „bakeliten” napvilágot látott majdnem egyszemélyes albuma, A teljesség felé említése nélkül.
MUSICAL WITCHCRAFT III Zsoltárok és filmzene
Forgatok néha ezt-azt a fejemben, de már négy éve megvalósult egy olyan kombináció, amire gondolni sem mertem: a zsoltár-énekek és a progresszív rock fúziója. Naná, hogy magyar találmány!
UNCLE MOE’S SPACE RANCH Moe's Town
Hét évvel ezelőtt megjelent egy album, egy alkalmi formáció muzsikájával, s ne szépítsük meg az emlékeket, szóval rendesen padlóra küldött az anyag. Megfogott, megrázott és úgy eldobott, mint egy nemzeti hősként tisztelt japán szumóbajnok.
JEFF BABKO Broject
Napjaink egyik legtehetségesebb és legizgalmasabb billentyűse az a még mindig csak harmincas éveiben járó fiatalember, aki alig húszesztendősen már előrukkolt egy klasszikus jazzalbummal, néhány évvel később pedig már az angol csodadobos, Simon Phillips együttesét erősítette.
BRYAN BELLER View
Átkozottul jó basszusgitáros ez a fickó, vastagon a legjobbak között a helye. Mike Keneally bandájából lehetne ismerős, de mivel ő sem az a kimondott megasztár magyarhonban, így aztán maradjunk annyiban: kéretik megjegyezni Bryan Beller nevét.